اخبار برگزیده
 • کد خبر: 27619c0
 • تاریخ: 1396/6/20 دوشنبه-2017-09-11T08:39:04+04:30
 • ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در استان مرکزی گشایش یافت
  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، ششمين جشنواره بين المللي فيلم سبز ايران همزمان با سراسر کشور روز یکشنبه 19 شهریور 96 در فرهنگسرای شهر اراک با حضور گروه های مختلف مردم و هنرمندان آغاز به کار کرد.
  عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در آیین گشایش این جشنواره بین المللی گفت: جشنواره فیلم سبز اقدام مهم فرهنگی در راستای آشنایی مردم با نعمت های خدادای و تلاش برای حفظ آن است و باید از این فرصت در تقویت همگرایی جمعی در حفظ و احیای محیط زیست بهره برد.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی هم در این آیین گفت: نگاه دنیا به مقوله محیط زیست تغییر کرده و مفاهیم جدیدی به علوم مدیریتی محیط زیست اضافه شده است که در این راستا باید تفکر مسئولیت پذیری در قبال محیط زیست در حوزه های مردمی و مدیریتی و همه لایه های جامعه پررنگ دیده شود.
  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که محیط زیست امانتی الهی و متعلق به نسل های آینده است، گفت: توسعه بدون در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی معنا ندارد و باید در مسیری حرکت کرد که در حوزه های مختلف ضمن تامین نیاز جامعه، محیط زیست حفظ شود.
  همایش اقتصاد سبز، گردشگری پایدار و انرژی پاک، نمایشگاه های عکس حیات وحش، هنرهای تجسمی و صنایع دستی و دستاوردهای بانوان کارآفرین نیز از برنامه های جنبی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در استان مرکزی است.
  در آیین گشایش ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز از فعالان زیست محیطی، دست اندرکاران برگزاری جشنواره فیلم سبز و حامیان مالی این جشنواره با اهدای لوح و تندیس تقدیر به عمل آمد.
  ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران از 18 تا 24 شهریورماه در استان های مختلف کشور و در استان مرکزی از 20 تا 24 شهریورماه جاری در سالن ستارگان اراک و 6 شهرستان دیگر این استان جریان دارد.
  هدف از برگزاری این جشنواره بین المللی ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست با ابزار و بیان هنری و نیز شناسایی آثار ارزشمند در توجه به حفاظت محیط زیست و توسعه آگاهی مردم است.
  فیلم های مستند و داستانی کوتاه و بلند در دو بخش فیلم های خارجی و ایرانی در ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در اراک در ایام برگزاری جشنواره در ساعت های 16:30، 18:30 و 20:30 در سالن مجتمع فرهنگی سینمایی ستارگان اکران می شود.
  در این مدت 50 فیلم کوتاه و سینمایی این جشنواره با موضوع محیط زیست در استان مرکزی از 20 تا 24 شهریورماه جاری در اراک اکران می شود و همچنین منتخبی از 50 فیلم نیز در 6 شهرستان محلات، خمین، آشتیان، خنداب، ساوه و تفرش به نمایش گذاشته می شود.
   
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر