اخبار برگزیده
 • کد خبر: a13197a
 • تاریخ: 1396/6/12 يكشنبه-2017-09-03T09:05:48+04:30
 • بازدید پسماند های عفونی مطب ها و کلنیک های اراک همزمان با هفته دولت
  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک گفت: همزمان با هفته دولت کلیه مطب ها و کلینیک های خصوصی کلانشهر اراک از لحاظ نحوه مدیریت، شیوه ی بی خطرسازی و دفع پسماندهای عفونی خود مورد پایش و نظارت قرار گرفتند.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، سید مجید میراکبری افزود: با توجه به اهمیت مدیریت پسماندهای عفونی و ماده 23 قانون مدیریت پسماند مبنی بر نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بر نحوه مدیریت پسماندها، این اداره اقدام به پایش و بازرسی از مراکز درمانی شامل مطب ها، آزمایشگاه ها، کلینیک ها و بیمارستان های اراک نموده است.
  وی بیان کرد: در بازرسی هایی که هفته گذشته و همزمان با هفته دولت انجام گردید، برای مراکز درمانی که پسماندهای عفونی را به صورت صحیح مدیریت نکرده بودند، اخطار زیست محیطی صادر گردید و مدت 30 روز جهت مدیریت اصولی پسماندهای عفونی خود، به آنها مهلت داده شد.
  میراکبری با اشاره به این که این بازدید ها به صورت منظم از تمامی مطب ها و کلنیک های سطح شهرستان اراک همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: در پایان این مهلت، واحدهای پزشکی که مدیریت اصولی را انجام ندهند، خاطیان جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی معرفی خواهند شد.
   
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر