اخبار
1

2
1396/4/20 سه‌شنبه کشف تخلف شکار غیر مجاز توسط محیطبانان شهرستان تفرش به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، با پیگیری و تلاش محیطبانان یگان حفاظت محیط زیست تفرش متخلفان شکار حیات وحش دستگیر شدند.
رییس حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش گفت: بر اساس اطلاعات واصله مبنی بر شکار یک راس گوسفند وحشی توسط  متخلف شکار و صید ساکن یکی از روستاهای تفرش، مامورین یگان حفاظت محیط زیست پس از هماهنگی با دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان و دریافت حکم بازرسی از منزل متخلف، حسب دستور به همراه مامورین پاسگاه انتظامی به محل عزیمت نمودند.
علی خسروان افزود: متخلف با مشاهده مامورین متواری و با استفاده از تاریکی شب اقدام به پنهان نمودن لاشه نمود که با هوشیاری مامورین پس از مدتی جستجو لاشه کشف و پس از بازرسی از منزل وی یک قبضه اسلحه دوربین دار 270، تعداد 12 فشنگ و یک دستگاه دوربین شکاری کشف و ضبط گردید.
وی در ادامه گفت: پس از بازجویی و اقرار صریح متهم به انجام شکار، به استناد مواد 10-11- 12 قانون شکار و صید برای وی پرونده تخلف تشکیل و جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری شهرستان تفرش معرفی شد.
رییس حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش بیان داشت: این متخلف علاوه بر محکومیت قانونی می بایست جریمه یکصد میلیون ریالی بابت ضرر و زیان وارده را در حق سازمان حفاظت محیط زیست پرداخت نماید.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر