اخبار
1
1396/6/1 چهارشنبه 15 واحد صنعتی و خدماتی در محلات اخطار زیست محیطی گرفتند رئیس حفاظت محیط زیست محلات گفت: 15 واحد صنعتی و خدماتی آلاینده در این شهرستان امسال اخطار زیست محیطی گرفتند.
حمید عبادی افزود: با بازدیدها و پایش های ادواری انجام شده و نتایج اندازه گیری فاکتورهای آلاینده در خوداظهاری این واحدهای صنعتی و خدماتی مشمول صدرور اخطاریه زیست محیطی شدند.
وی اظهارکرد: واحدهای آلاینده شامل پنج واحد سنگبری، سه واحد ایزوگام است که به دلیل ریخت و پاش ضایعات حاصل از تولید در محیط کاری مشمول اخطار شده اند و یک واحد دانه بندی شن و ماسه شهرداری نیز به دلیل بالاتر از حد استاندارد بودن برخی از فاکتورهای خروجی هوا باید اصلاحات زیست محیطی انجام دهد.
عبادی افزود: دو واحد صنعتی به دلیل ارائه ندادن اطلاعات و گزارش اقدامات اصلاحی و زیست محیطی در محدوده معادن عباس آباد و بیمارستان امام خمینی(ره) محلات به دلیل راه اندازی نکردن سیستم تصفیه فاضلاب اخطار گرفتند.
وی تاکید کرد: این اداره تا زمان رفع کامل آلایندگی واحدهایی که نسبت به رعایت مسایل زیست محیطی و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز مربوطه بی توجه می باشند موضوع را پیگیری می کند و برخورد قاطع و قانونی لازم را با واحدهای متخلف در دستور کار خود قرارداده است.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی با دارا بودن 250 کارگاه فرآوری سنگ فعال، قطب تولید سنگ نمای کشور محسوب می شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر