اخبار
1

2

3
1396/6/15 چهارشنبه بهره برداری از تصفیه خانه کشتارگاه دام شهرداری محلات در هفته دولت رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محلات گفت: همزمان با هفته دولت و با پیگیری این اداره، تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه دام شهرداری محلات به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی؛ حمید عبادی با اعلام این خبر افزود: واحد کشتارگاه دام شهرداری محلات در سالیان گذشته با خروج فاضلاب خام و انتقال آن به چاه های جاذب علاوه بر آلودگی آب و خاک منطقه با انتشار بوی نامطبوع در محیط اطراف موجبات نارضایتی واحدهای همجوار و اهالی شهر نیم ور را فراهم نموده بود.
وی با اشاره به این که احداث و راه اندازی این تصفیه خانه فاضلاب با پیگیری های مستمر و مجدانه اداره محیط زیست صورت گرفته است، بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه دام محلات از نوع سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده بوده و با توجه به نتایج آزمایشات انجام شده، پساب خروجی آن در حد استانداردهای زیست محیطی می باشد.
عبادی تاکید نمود با توجه به سیاست های کلی قانون برنامه ششم توسعه در رابطه با لزوم اجرای برنامه تصفیه و مدیریت پساب و فاضلاب، کلیه واحدهایی که فاضلاب با آلایندگی بیش از حد مجاز استانداردهای محیط زیست ایجاد می نمایند، بایستی نسبت به پیشگیری و کنترل آلودگی اقدام نمایند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر