اخبار
1
1396/6/16 پنجشنبه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در استان مرکزی برگزار می گردد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: فیلم های منتخب جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در استان مرکزی همزمان با سراسر کشور از روز یک شنبه 19 شهریور 96 در مجتمع ستارگان اراک برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، دکتر سعید محمودی افزود: ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز از تاریخ 19 لغایت 24 شهریور ماه 96 در اراک و شش شهر دیگر استان مرکزی برگزار می گردد.
وی گفت: جشنواره بین المللی فیلم سبز به منظور ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست با ابزار و بیان هنری و نیز شناسایی آثار ارزشمند در توجه بخشیدن به حفاظت محیط زیست و توسعه آگاهی مردم در این حوزه برگزار می شود.
محمودی بیان کرد: تشویق مشارکت مردم در صیانت از حفظ محیط زیست با استفاده از ابزار سینما و هنر های تجسمی، برانگیختن درک و باور مسؤولان ایران و جهان به ضرورت حفاظت از محیط زیست و تشویق همکاری و مشارکت مردم، هنرمندان و مسؤولان در جهت حفاظت از محیط زیست از جمله سیاست های این جشنواره است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: فیلم های منتخب ششمین جشنواره بین المللی سبز در این استان نیز اکران خواهد شد و طبق هماهنگی های صورت گرفته این فیلم ها در شهر های محلات، تفرش، ساوه، خمین، خنداب و آشتیان و همچنین در مجتمع ستارگان و بوستان ملت اراک، به صورت رایگان برای عموم علاقمندان اکران خواهد گردید.
وی گفت: از کلیه علاقمندان به حفظ محیط زیست و صنعت فیلم سازی به خصوص فیلم های زیست محیطی دعوت می کنیم به همراه خانواده به ویژه کودکان و نوجوانان خود به عنوان امانتداران محیط زیست از این فیلم ها دیدن نمایند.
ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبزايران در اراک در ساعت های 16.30- 18.30 و 20.30 با نمایش فیلم های مستند و داستانی کوتاه و بلند در دو بخش فیلم های خارجی و ایرانی در سالن مجتمع فرهنگی سینمایی ستارگان آغاز به کار می کند.
آیین افتتاحیه این جشنواره و همایش اقتصاد سبز، گردشگری پایدار، انرژی های پاک نیز در اراک ساعت 9 صبح روز یک شنبه 19 شهریور در فرهنگسرای شهر واقع در کوی صنعتی اراک برگزار می گردد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر