اخبار
1

2

3
1396/6/22 چهارشنبه پلمپ دو واحد آلاینده و غیر مجاز ریخته گری در اراک رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک از جلوگیری از فعالیت و جمع آوری دو کارگاه آلاینده و غیر مجاز در سطح این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، مجید میر اکبری با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های به عمل آمده این اداره در راستای اعمال قوانین و مقررات زیست محیطی ملاک عمل و برخورد با صنایع آلاینده، طی هفته جاری از فعالیت دو واحد ریخته گری آلاینده جلوگیری به عمل آورد.
وی در ادامه افزود: این واحد به دلیل عدم رعایت الزامات زیست محیطی و فعالیت غیرمجاز موجب آلودگی محیط زیست و تهدید علیه سلامت ساکنین منطقه شده بود و از اینرو اخطاریه زیست محیطی مبنی بر توقف فعالیت و جمع آوری برای این واحد صادر و ابلاغ شد.
میراکبری در ادامه گفت: علیرغم پیگیری های به عمل آمده و عدم اقدام مثبت از سوی متصدی کارگاه، مراتب اعلام جرم به مرجع قضایی منعکس و طی مهلت اعطایی از سوی قاضی پرونده، متصدی مربوطه نسبت به جمع آوری و پاکسازی محل اقدام کرد.
وی با بیان اینکه شناسایی و برخورد با منابع آلاینده و غیرمجاز وفق قوانین در حوزه استحفاظی شهرستان ادامه دارد، بیان داشت: این اداره پس از شناسایی و ابلاغ اخطاریه زیست محیطی مهلت دار اقدام لازم به منظور توقف فعالیت آلاینده و جمع آوری واحد را اجرا نموده و در صورت عدم جمع آوری و استمرار فعالیت کارگاه، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می نماید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر