اخبار
1

2

3
1396/6/22 چهارشنبه پلمپ دو واحد آلاینده و غیر مجاز ریخته گری در اراک رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک از جلوگیری از فعالیت و جمع آوری دو کارگاه آلاینده و غیر مجاز در سطح این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، مجید میر اکبری با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های به عمل آمده این اداره در راستای اعمال قوانین و مقررات زیست محیطی ملاک عمل و برخورد با صنایع آلاینده، طی هفته جاری از فعالیت دو واحد ریخته گری آلاینده جلوگیری به عمل آورد.
وی در ادامه افزود: این واحد به دلیل عدم رعایت الزامات زیست محیطی و فعالیت غیرمجاز موجب آلودگی محیط زیست و تهدید علیه سلامت ساکنین منطقه شده بود و از اینرو اخطاریه زیست محیطی مبنی بر توقف فعالیت و جمع آوری برای این واحد صادر و ابلاغ شد.
میراکبری در ادامه گفت: علیرغم پیگیری های به عمل آمده و عدم اقدام مثبت از سوی متصدی کارگاه، مراتب اعلام جرم به مرجع قضایی منعکس و طی مهلت اعطایی از سوی قاضی پرونده، متصدی مربوطه نسبت به جمع آوری و پاکسازی محل اقدام کرد.
وی با بیان اینکه شناسایی و برخورد با منابع آلاینده و غیرمجاز وفق قوانین در حوزه استحفاظی شهرستان ادامه دارد، بیان داشت: این اداره پس از شناسایی و ابلاغ اخطاریه زیست محیطی مهلت دار اقدام لازم به منظور توقف فعالیت آلاینده و جمع آوری واحد را اجرا نموده و در صورت عدم جمع آوری و استمرار فعالیت کارگاه، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می نماید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر