اخبار
1

2

3

4

5
1396/6/22 چهارشنبه برگزاری کارگروه غارشناسی استان در محل اثر طبیعی ملی غار نخجیر دلیجان کارگروه غارشناسی استان روز سه شنبه مورخ 21/6/96 به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در محل  اثر طبیعی ملی غار نخجیر برگزار گردید و اعضاء کارگروه ضمن بازدید از غار نخجیر و تونل خروجی آن از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات زیست محیطی غار قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این جلسه معاون فنی و رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل گزارش کاملی از مسائل و مشکلات زیست محیطی غار نخجیر و به ویژه اثرات تونل خروجی بر اکوسیستم غار ارائه نمودند.
رییس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز بر رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی در بهره برداری از غار تاکید نمودند.
مهرداد حاجی حسینی افزود: از مهمترین مصوبات جلسه می توان به دعوت از کارگروه غارشناسی کشور به منظور بازدید از غار و ارائه راهکارهای لازم در خصوص تونل خروجی، تشکیل هیئت کارشناسی غار با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط و تاکید بر حفاظت و مدیریت منابع آبی منطقه به منظور تثبیت منابع آبی داخل غار اشاره نمود.
غار نخجیر دلیجان به عنوان تنها اثر طبیعی ملی استان دارای قدمت 20 میلیون ساله بوده و در حد فاصل شهر های دلیجان و نراق در دامنه کوهی به نام ”کوه تخت” در جوار پناهگاه حیات وحش جاسب قرار دارد که در زمره جاذبه های طبیعی و منحصر به فرد استان و کشور می باشد.
این غار دارای یک شاخه اصلی به طول 1700 متر که تاکنون 1000 متر آن کف سازی و چند شاخه فرعی است. ارتفاع غار بین 1 تا40 متر و عرض 2تا 15 متر می باشد. این غار هرساله پذیرای خیل زیادی از گردشگران می باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر