اخبار
1

2
1396/8/25 پنجشنبه محکومیت، حبس و جزای نقدی برای صیاد پرندگان شکاری در تفرش

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش از محکومیت صیاد پرندگان شکاری در شهرستان تفرش خبر داد.

علی خسروان با بیان اینکه شکار و صید پرندگان ممنوع است و با متخلفین برخورد قانونی می شود، گفت: در پی اطلاع از صید سه بهله پرنده شکاری توسط یکی از متخلفین؛ محیط بانان این شهرستان با تجسس و پیگیری محل اختفاء این پرندگان را کشف نموده و دو بهله عقاب و یک بهله سارگپه بهمراه یک قبضه اسلحه شکاری فاقد مجوز معتبر و یک قبضه تفنگ بادی کشف و ضبط و پس از تشکیل پرونده به مراجع  قضایی معرفی شد.

وی افزود: دادگاه به استناد مواد 13 و 17 و 18 قانون شکار و صید متخلف را به تحمل سه سال حبس تعزیری و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی و همچنین پرداخت هشتاد و دو میلیون ریال بابت ضرر و زیان به محیط زیست محکوم نمود .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تفرش با اشاره به اینکه پرندگان شکاری در لیست پرندگان حفاظت شده و دارای حمایت بین المللی بوده و حفاظت از آنها اهمیت بسزایی دارد، از عموم مردم خواست در حفظ و مراقبت از این پرندگان سهیم بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را سریعأ به ادارات حفاظت محیط زیست گزارش دهند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر