اخبار
2

1
1396/8/29 دوشنبه تیمار یک بهله عقاب صحرایی در شهرستان محلات

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محلات از تحویل یک بهله عقاب صحرایی مصدوم توسط شهروندان دوستدار محیط زیست خبر داد.

حمید عبادی با اعلام این خبر گفت: پس از تحویل یک بهله عقاب صحرایی مصدوم به این اداره مداوای اولیه توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان به مدت یک هفته انجام سپس جهت تکمیل درمان در اختیار فرماندهی یگان حفاظت  محیط زیست استان قرار گرفت تا پس از اقدامات تکمیلی و قابلیت پرواز در زیستگاه خود رها سازی گردد.

وی در ادامه افزود: ارتقاءسطح فرهنگ زیست محیطی شهروندان در سال های اخیر باعث توجه بیشتر آنها به حیات وحش گردیده است به گونه ای که از ابتدای سال جاری تاکنون 12 قطعه پرنده مصدوم  به این اداره تحویل داده شده است.

عقاب صحرایی بالغ به رنگ قهوه ای تیره، با پوشش متنوع زیربال، شبیه قسمت های دیگر بدن یا کم رنگ تر از آن دیده می شود. زیر بال ها یک دست، با پرهای پروازی کم  رنگ تر یا پر رنگ تر از آن و نوارهای تیره پهن در حاشیه انتهایی بال ها که حاشیه  سرشانه ها و پیش بال تیره رنگ است. این پرنده در استپ های باز و نواحی نیمه بیابانی و کوهپایه ها، نزدیک تالاب ها و نزدیک محل های دفن زباله شهرهای درون بیابان به سر می برد. این پرنده در زمره پرندگان حفاظت شده می باشد.

عبادی از شهروندان دوستدار محیط زیست درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه حیات وحش مصدوم آن ها را تحویل اداره محیط زیست دهند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر