اخبار
2

3

1
1396/9/14 سه‌شنبه اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی در مدارس جم به مناسبت روز جهانی خاک

کارشناس مسئول آب و خاک اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به شعار روز جهانی خاک امسال "حفاظت از زمین با مراقبت از خاک آغاز می شود" گفت: همزمان با روز جهانی خاک دانش آموزان مدارس جامع محیط زیستی استان مرکزی با اهمیت خاک و راه های حفاظت از آن آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، مریم حسین پناهی با اعلام این خبر افزود: به مناسبت روز جهانی خاک برنامه های آموزشی و فرهنگی حفاظت از خاک در دو مدرسه جامع محیط زیستی(جم) شهر اراک برگزار گردید.

وی بیان کرد: کارشناسان بخش آب و خاک اداره کل در این برنامه برنقش خاک به عنوان یک منبع طبيعي، سرمايه ملي و بستر حيات و عنصر مهم و تاثیر گذار در زنجیره غذایی انسان و سلامت زیستمندان تاکید کردند و به شرح عوامل آلوده کننده خاک و  راههای حفاظت از آن پرداختند.

حسین پناهی در ادامه بر نقش مدیریت پایدار خاک در امنیت غذایی، هوای سالم و تمیز، تأمین آب سالم و کافی، بهداشت و سلامت جامعه، حفاظت محیط زیست تأکید و اظهار کرد: حفاظت و مدیریت پایدار خاک یک ضرورت برای حل بحران آهای زیست محیطی است.

با توجه به اهمیت خاک به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزاء طبیعت، اتحادیه جهانی علوم خاک در سال ۲۰۰۳، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر را به عنوان روز جهانی خاک نمگذاری نمودند.

این روز جهانی، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت بهره‌برداری پایدار از آن را برای جوامع مختلف در سراسر جهان آشکار می‌سازد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر