.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: cab9023
 • چهارمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک برگزار شد/در سالجاری هیچ روز ناسالمی برای تمام گروه های سنی ثبت نشده است
  روز دوشنبه چهارمین کارگروه کاهش آلودگی هوا با ریاست معاون عمرانی استانداری مرکزی و سایر اعضا در استانداری مرکزی برگزار گردید .
 • 1397/9/5 دوشنبه2018-11-26T14:04:19+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی روز دوشنبه چهارمین کارگروه کاهش آلودگی هوا با ریاست  معاون عمرانی استانداری مرکزی و سایر اعضا در استانداری مرکزی برگزار گردید .

  «مهدی زندیه وکیلی دراین کارگروه گفت : با بسته شدن پرونده پنج خط قدیمی و آلاینده ایرالکو، نگرانی ها در خصوص بخشی از آلاینده های این صنعت کمتر شده و اکنون زمان تعیین تکلیف واحد تولید 65 هزار تنی آندسازی است و در این راستا باید با ارائه برنامه مشخص و مدون توسط ایرالکواقدامات بعدی به انجام برسد.

  زندیه وکیلی تصریح کرد: نیروگاه شازند نیز باید همه تلاش خود را به کارگیرد تا در مواقع اضطرار هم از سوخت مازوت کمتر استفاده کند.
  وی عنوان کرد: گره های ترافیکی شهر اراک نقش موثری در افزایش آلاینده های این شهر دارد و می طلبد که تکمیل طرح های تقاطع غیر هم سطح در دست اجرای شهرداری شتاب بیشتری بگیرد.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در این نشست گفت:  با عنایت به شروع فصل سرما  لازم است هماهنگی های لازم بین دستگاههای اجرایی  در خصوص کنترل و کاهش آلودگی هوا انجام گیرد.

  وی ادامه داد کلانشهر اراک از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 34 روز آلوده داشته که نسبت به مدت مشابه قبل حدود 20 درصد کاهش دارد و نسبت به سال 95 نیز با کاهش 60 درصدی همراه است.
  «رضا میرزایی» افزود: مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی کلانشهر اراک در سال جاری هیچ روز ناسالم برای تمام گروه های سنی را ثبت نکرده و غلظت آلاینده ها بر اساس شاخص های موجود ناسالم برای گروه های سنی حساس بوده است.
  وی بیان کرد: بیشترین شمار روزهای آلوده کلانشهر اراک در سال جاری در شهریورماه و کمترین روزهای ناسالم در ماه های اردیبهشت و مردادماه بوده است.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: جمع آوری 42 دیگ قدیمی شرکت ایرالکو یکی از مطالبات زیست محیطی مردم بود که در نیمه آبان ماه اجرایی شد.
  میرزایی تصریح کرد: وضعیت توزیع سوخت در استان مطلوب است و مشکل تامین سوخت پاک وجود ندارد. و خوشبختانه مجموعه اقدامات انجام شده در خصوص کاهش آلودگی هوا در استان عملکرد نسبتا خوبی نسبت به سایرکلانشهرهای آلوده کشور بوده است وی عنوان کرد: جامعه علمی این استان باید با مطالعات علمی راهکارهای مناسب برای کاهش آلایندگی صنایع و سایر بخش ها ارایه دهند.
  در پایان جلسه  کارگروه مقرر گردید شرکت ایرالکو مقدمات سنجش سلامت کارکنان خود را برای آلاینده های خاص با همراهی دانشگاه علوم پزشکی فراهم نماید  و زمان بندی مشخصی را برای تسریع ادامه احداث گارگاه آند سازی در شهرک صنعتی خیر آباد مشخص کند وشرکت ایرالکو باید در زمان اضطرار و روزهای آلوده با نظر اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تولید آند خود را مدیریت نماید.

  همچنین بحث تشدید معاینه فنی خودروها و کنترل بار ترافیکی در کمربندی شمالی شهر اراک و انتقال صنوف خودرو مستقر در شهراراک به شهرک خودرو از دیگر مصوبات این کار گروه بود
   


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ