.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: e59b2b0
 • پایش صنایع هوشمند می شود
  مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به امکان دستکاری در نتایج پایش آنلاین در برخی صنایع از هوشمند سازی پایش صنایع خبر داد.
 • 1397/2/26 چهارشنبه2018-05-16T09:11:10+04:30.
 • شینا انصاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: نیازمند طراحی سامانه ای یکپارچه برای پایش صنایع هستیم تا بتوان به صحت و دقت نتایج به دست آمده اطمینان داشت و به همین منظور دو تیم دانشگاهی اعلام آمادگی و پروپوزال خود را ارائه کرده اند. 
  مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست با اعلام گزارش آخرین وضعیت سیستم های پایش لحظه ای صنایع در دو بخش خروجی دودکش و پساب تصفیه خانه ها گفت: در مقایسه بین دو سال 96 و 95، در سال 96 در بخش منابع ثابت آلودگی هوا «دودکش» رشد 12 درصدی و در بخش خروجی فاضلاب و پساب رشد 13 درصدی نسبت به سال 95 داشته ایم. 
  انصاری افزود: با توجه به اهمیت پایش آنلاین صنایع، این موضوع در قانون هوای پاک که سال گذشته ابلاغ و تصریح شده است و در حال حاضر در تبصره 3 ماده 11 این قانون، واحدها و پروژه های بزرگ و متوسط در حال فعالیت یا جدید که بر حسب قوانین و مقررات مشمول ارزیابی زیست محیطی هستند موظف به نصب و راه اندازی سامانه های پایش برخط آنلاین هستند و حتی صدور و تمدید پروانه های بهره برداری آنها منوط به اجرای این تبصره است. 
  وی گفت: با توجه به تکالیف قانونی مشخص شده، فهرست واحدهای مشمول سیستم پایش آنلاین و همچنین پارامترهای ضروری برای پایش مشخص شده است. 
  انصاری تصریح کرد: از اقدامات شاخص اخیر در این حوزه تصویب استاندارد ملی پایش لحظه ای صنایع با همکاری سازمان ملی استاندارد بوده که به زودی رونمایی می شود؛ با توجه به تدوین استاندارد در سطح ملی اکنون پیش بینی ساز و کار نظارتی و هوشمند سازی به منظور بهره گیری از نتایج سیستم های پایش آنلاین در دستور کار است تا بتوانیم مشابه سامانه پایش کیفی هوا، سامانه یکپارچه منابع نشر آلودگی اعم از صنایع و خدمات را داشته باشیم. 
  مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست درباره تعداد صنایع دارای سیستم پایش آنلاین در کشور گفت: در سال 1396، 368 واحد صنایع بزرگ دارای سیستم آنلاین شدند که استان های تهران، بوشهر، اصفهان و خوزستان به ترتیب دارای بالاترین تعداد صنایع در این بخش هستند. 
  انصاری افزود: همچنین در بخش پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب 267صنعت دارای سیستم پایش برخط هستند که استان های تهران، البرز، خوزستان، اصفهان به ترتیب دارای بیشترین صنایع دارای این سیستم هستند. 

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ