.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 38d41e4
 • رییس اداره حفاظت محیط زیست خمین سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه
 • 1397/2/9 يكشنبه2018-04-29T14:16:46+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک رییس اداره حفاظت محیط زیست خمین سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این هفته خمین بود.


  سید علیرضا شریفی در سخنانش با اشاره اهمیت و جایگاه محیط زیست و منابع طبیعی در معارف اسلامی اظهار داشت: بسیار مناسب است که در تریبون‌های عبادی مانند نمازهای جمعه و جماعات فرصتی باشد تا نمازگزاران عزیز موضوعات مربوط به محیط زیست و کیفیت زندگی خود را بشنوند.

  وی افزود: پیامبران در آموزه‌های خود، همه مواهب طبیعی و انسانی را حرم امن الهی دانسته‌اند و در منشور رفتاری و اخلاقی بشریت که آنها پایه‌گذاری کرده‌اند علاوه بر حیات انسان، طبیعت و سایر مخلوقات خداوند نیز حرمت داشته و صاحب حق هستند.

  شریفی اظهار داشت معضلات محیط زیست اکنون بسیار گسترده و متعدد شده است. الگوی غلط مصرف انرژی که منشا بسیاری از آلودگی‌ها، گازهای گلخانه‌ای و ضربه به اقتصاد است. خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها، آلودگی رودخانه‌ها و آب‌ها، پسماندها و زباله‌ها و محل دفن آنها، تشعشعات و امواج، آلودگی هوا و ریزگردها، تخریب جنگل‌ها و مراتع، نابودی حیات وحش و فرسایش خاک نشان دهنده بی‌توجهی ما به نعمات و الطاف الهی است.

  ایشان از همه نمازگزاران، ائمه جمعه و جماعات، علما و روحانیون درخواست نمود مقوله محیط زیست را جزء مسائل امر به معروف و نهی از منکر بدانند زیرا امر به معروف و نهی از منکر در مسائل محیط زیست، می‌تواند توسعه دهنده اخلاق زیستی و همزیستی انسان و طبیعت شود.

  همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه خمین نیز در سخنانی لزوم حفظ و حراست از محیط زیست را بعنوان میراث نسل های بعدی مهم دانست و تمامی مردم را به حفظ محیط زیست و تلاش برای عدم آلودگی آن توصیه نمودند.

  لازم به ذکر است که تعدادی از پرسنل اداره حفاظت محیط زیست خمین در این مراسم حضور داشتند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ