اخبار اسلایدر
1398/3/26 يكشنبه
جوابیه اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی به اخبار منتشر شده در فضای مجازی در خصوص واگذاری منطقه حفاظت شده هفتاد قله
پیرو انتشار اخبار غیر واقعی و تشویش افکار عمومی د ر خصوص واگذاری چهار هزار هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده هفتادقله به سازمان صنعت معدن تجارت برای ایجاد شهرک صنعتی امیرکبیردر اراک ، اداره کل حفاظت محیط زیست جوابیه ای صادر کرد

به گزارش روابط عمومی ، "میرزائی " مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت : هیچ گونه توافق و تفاهمی در مورد واگذاری اراضی در منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک انجام نشده و هیچ مجوزی هم صادر نگردیده است .

وی بیان کرد  : پیشنهاد تغییردر میزان اراضی تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در منطقه هفتاد قله از سال 85 مطرح شده ، که در طی این سالها و در تمامی مکاتبات انجام شده با دفاتر تخصصی سازمان  با این موضوع مخالفت و هیچ گونه مجوزی صادر نگردیده است  و همچنین در سنوات گذشته و در سفرهای استانی روسا ی سازمان محیط زیست سرکار خانم ابتکار و جناب آقای دکتر کلانتری به شدت با این درخواست مخالفت گردیده است .  

میرزائی تصریح کرد: طبق مفاد قانونی ماده 16 " قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست " و تبصره 4 ماده 31 " قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع " واگذاری اراضی ملی در مناطق چهارگانه تحت حفاظت محیط زیست بنابر نص صریح قانون ممنوع  میباشد.

ایشان همچنین در خصوص منطقه چنار واقع در ضلع جنوبی هفتاد قله افزود : بر اساس درخواست سازمان حفاظت محیط زیست کشوربه منظور ارتقاء سطح حفاظتی منطقه چنار مقرر گردید سازمان صنعت معدن و تجارت از صدور هرگونه مجوز معدنی در داخل منطقه مذکور خودداری کند.

در پایان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تقدیر و تشکر از مردم و حامیان محیط زیست که در راستای حفظ محیط زیست که امانتی است در دست ما برای نسل آینده تلاش میکنند و نسبت به مسائل محیط زیست خود حساس هستند  ، در خواست کرد، اخبار و رویدادهای محیط زیستی را از مراجع ذیصلاح و قانونی پیگیر باشند.  

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir