اخبار اسلایدر
1397/10/16 يكشنبه
نشست هم اندیشی شبکه منابع طبیعی و محیط زیست با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد
تقویت ارتباط محیط زیست با سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار مهم است و حل مشکلات زیست محیطی نیازمند مشارکت همگانی به‌ویژه سمن‌ها زیست محیطی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی  نشست هم اندیشی شبکه منابع طبیعی و محیط زیست با حضور مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان در سالن جلسات اداره کل  برگزار شد.

رضا میرزایی مدیر کل استان ضمن خیر مقدم  و اظهار خرسندی از برپایی این دست جلسات به ضرورت همکاری سمن‌های زیست‌محیطی با محیط زیست اشاره کرد و گفت تقویت ارتباط محیط زیست با سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار مهم است زیرا یکی از مشکلات و دغدغه‌های جامعه امروزی  مواجهه با مشکلات حاد زیست‌محیطی است که برطرف‌سازی این مشکلات نیازمند مشارکت همگانی به‌ویژه سمن‌ها زیست محیطی است.

میرزایی در ادامه به گزارش عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت  : محیط زیست استان  با وجودی که  با کمبود نیروی انسانی مواجه است با همه توان خود در انجام وظایف سازمانی خود مجدانه تلاش میکند ،.و سعی شده از ظرفیت های مردمی وسمنها به عنوان همیاران محیط زیست در حل معضلات زیست محیطی استان  استفاده شود.

در ادامه مواردی توسط نمایندگان سازمانهای مردم نهاد محیط زیستی استان مرکزی بیان شد. از جمله موارد اشاره شده می توان به بحث حیات وش شهری ، مدیریت زیست بومی تالاب میقان ، پسماندهای  شهری ، استفاده از توان و ظرفیت خیرین در حوزه حیات وحش ، صدور پروانه شکار در استان و آلودگی کلان شهر اراک  اشاره کرد

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir