اخبار1397/2/3 دوشنبه برگزاری مراسم روز زمین پاک در شهرستان محلات

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی برنامه پاکسازی محورهای مواصلاتی محلات به مناسبت روز زمین پاک هم زمان با سراسر استان مرکزی راس ساعت 10 صبح مورخ 2/2/97  از جنب دانشگاه آزاد اسلامی واحد محلات و با شعار نه به کیسه های پلاستیکی آغاز گردید.

این مراسم با حضور فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی محلات، شهرداران محلات و نیم ور، روسا و اعضای شوراهای شهر محلات و نیم ور، فرماندهی نیروی انتظامی و سایر مسئولین و روسای سازمان ها و دوایر دولتی و عمومی و تعدادی از کارکنان آن ها و با مشارکت گسترده اعضای جمعیت هلال احمر، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ها، اعضای انجمن محیط زیست و نهضت درختکاری و سایر عموم مردم آغاز و پاکسازی حاشیه محور محلات از جنب دانشگاه آزاد اسلامی به سمت میدان امام خمینی در تقاطع نیم ور- خمین انجام گردید و در پایان مراسم از شرکت کنندگان پذیرایی صورت گرفت.

حمید عبادی با اعلام این خبر افزود: در ادامه مراسم و با توجه به تصمیمات متخذه در جلسه کارگروه مدیریت پسماندهای شهرستان در مورخ 29/1/97 با حضور فرماندار و هیئت همراه از آقای هاشمی به عنوان فروشنده نمونه به دلیل استفاده از پاکت های کاغذی جهت فروش اجناس، با اهدای جایزه  و لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

وی اعلام کرد با هماهنگی بعمل آمده با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، جهت افزایش مشارکت دانش آموزان به عنوان اقشار موثر جامعه جهت فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از محیط زیست و تشویق آن ها، مراسم گرامیداشت روز زمین پاک  با حضور فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار مرکزی محلات، رئیس و تعدادی از کارکنان اداره حفاظت محیط زیست، مدیر آموزش و پرورش و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان در محل دبستان شهید محلاتی برگزار گردید.

این مراسم با اجرای برنامه های متنوعی شامل قرائت مقاله، اجرای سرود و نمایش و نیز ایراد سخنرانی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان پیرامون لزوم حفاظت از محیط زیست و اهمیت روز زمین پاک آغاز گردید.

سپس یکی از مامورین اجرایی این اداره نیز مطالبی پیرامون این روز، اهمیت حفاظت از زمین و راهکارهای جلوگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست ایراد نمودند و در ادامه سپس با طرح سوالاتی پیرامون موارد مطرح شده مسابقه ای بصورت سوال و جواب شفاهی برگزار و به تعدادی از برندگان جوایزی اهدا گردید.

در پایان مراسم نیز تعدادی از دانش آموزان، کارکنان مدرسه و مسئولین شرکت کننده در مراسم نسبت به پاکسازی بوستان سلامت از کیسه های پلاستیکی در مجاورت مدرسه اقدام نمودند.

بيشتر