اخبار
1397/2/27 پنجشنبه استفاده از انرژی خورشیدی به منظور اشتغالزایی پایدار در ساوه در دستور کار است فرماندار ساوه گفت: روستاهای شهرستان ساوه از ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال متاثر از تولید برق از طریق انرژی خورشیدی برخوردار هستند که لازم است این مهم به مرحله اجرا درآید.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمد بهاروند در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه با اشاره بر استفاده از ظرفیت‌های روستایی اظهار داشت: روستاهای شهرستان ساوه دارای ظرفیت‌های مهمی برای اشتغالزایی و ایجاد مشاغل پایدار هستند که برای تحقق این ظرفیت‌ها باید همه دستگاه‌ها بسیج شوند.

وی افزود: یکی از این حوزه‌ها تولید برق از طریق انرژی خورشیدی است که باید دستگاه‌های ذی‌ربط وارد عمل شوند که با انعقاد قرارداد بتوان برق تولیدی را پیش خرید کرد  تا با کاهش هزینه  و به کارگیری از نیروی انسانی توانمند شاهد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها باشیم.

فرماندار ساوه تصریح کرد: در این زمینه اعطای تسهیلات کم‌بهره از طریق معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مورد توجه قرار گرفته که از بانک‌های عامل انتظار می‌رود همکاری لازم را در اعطای تسهیلات با کشاورزان داشته باشند.

بهاروند بیان کرد: ماه مبارک رمضان را در پیش داریم، این ماه فرصتی برای توفیق بندگی  وبهره‌مندی از فیوضات آن است، بنابراین از مسئولان انتظار می‌رود که در این ایام بیش  از گذشته با مردم و در برنامه‌های معنوی آنها حضور داشته باشند، در این زمینه به همه دستگاه‌های اجرایی براساس دستورالعمل ابلاغ شده که از برپایی ضیافت افطاری با تامین منابع مالی دولتی بپرهیزند.

وی با اشاره به سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر را درپیش داریم، عملیات غرورآفرینی که منجر به حماسه آزادسازی خرمشهر و تغییر معادلات بین‌المللی و تقویت قدرت بازدارندگی نظام اسلامی شد و سبب شد تا اقتدار ایران اسلامی به رخ جهانیان کشیده شود.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: مسئولان با گرامیداشت این ایام که در تقویم کشور به‌عنوان روز مقاومت نام‌گذاری شده است، در تمامی نقاط شهرستان حتی مناطق روستایی به تبیین این روز بزرگ برای نسل امروز بپردازند.

بهاروند ادامه داد: با توجه به در پیش بودن ایام ارتحال حضرت امام(ره) ضمن بزرگداشت این ایام و برپایی مراسم‌های 14 و 15 خرداد، انتظار می‌رود که مراسم‌هایی به صورت تجمیع با همکاری دستگاه‌های متولی هم برگزار شود.

وی اضافه کرد: امام راحل در تمامی ابعاد دارای شخیصت جامع بود، امنیت امروز را مدیون رهنمودهای ایشان هستیم، بنابراین با برگزاری آیین‌های باشکوه باید شخصیت و ابعاد شخصیتی ایشان برای نسل امروز تبیین شود.

انتهای پیام/م

بيشتر