اخبار برگزیده
 • کد خبر: 1d533ac
 • تاریخ: 1397/2/1 شنبه-2018-04-21T14:00:39+04:30
 • اولین جلسه کارگروه پسماند استان مرکزی در سال 97 برگزار گردید

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند در سال 97 خبر داد و گفت: همزمان با دوم اردیبهشت روز زمین پاک و اجرای برنامه پاکسازی طرح #بی_زباله در استان، جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی برگزار گردید.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی؛ رضا میرزایی افزود: کارگروه مدیریت پسماند استان یکی از مهمترین نشست های فنی و تخصصی در حوزه محیط زیست استان است که همکاری دستگاه های اجرایی و به خصوص شهرداری ها در این زمینه بسیار ضروری است.

  وی با اشاره به این که در این جلسه مصوبات جلسه قبل پیگیری گردید، بیان کرد: بر اساس بازدید های کارشناسی که از مرکز دفن پسماند شهری کلانشهر اراک صورت گرفته بود، موارد مورد بحث نقد و بررسی گردید و مقرر شد تا هرهفته کارشناسان محیط زیست و دفتر شهری از سایت مذکور بازدید نمایند.

  میرزایی همچنین بحث نخاله های ساختمانی را یکی از مهمترین معضلات مدیریت پسماند در استان عنوان کرد و افزود: تخلیه پسماندهای ساختمانی از مبداء تا مقصد باید مدیریت شود و بازیافت آنها نیز در دستور کار قرار گیرد.

  وی گفت: مدیریت پسماند رستوران ها و مراکز خدماتی بین راهی از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود که در این زمینه اقدام قانونی و بازدیدهای ادواری توسط ادارات مربوطه در دستور کار قرار دارد.

  میرزایی اظهار داشت: مطب ها و مراکز درمانی نیز به صورت دوره ای پایش می شوند و پیگیری برای جمع آوری اصولی، بی خطر سازی و دفن بهداشتی آنها در دستور کار ویژه این اداره کل می باشد.

  وی در پایان از همه همشهریان، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی استان دعوت نمود تا با تمام توان در طرح بی زباله شرکت نمایند و صبح روز یک شنبه دوم اردیبهشت راس ساعت 10 صبح در مراسم پاکسازی جاده فراهان حضور داشته باشند.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر