اخبار استان

بازدید معاون طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از هفتاد قله

دکتر کیومرث کلانتری معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از منطقه حفاظت شده هفتاد قله بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان مرکزی در این سفریک روزه که به اتفاق مدیر کل حفاظت محیط زیست استان انجام شد، از منطقه حفاظت شده و تالاب میقان بازدید کردند
در این سفر" دکترکلانتری" در جلسه ای صمیمی با محیط بانان منطقه دیدار و محیط بانی را باتمام سختیها شغل مقدسی خواند و از زحمات آنان در حفظ حیات وحش و گونه های جانوری تقدیر و تشکرکرد.
وی در ادامه به نقش و اهمیت مشارکت سازمانهای مردم نهاد و بخش خصوصی در کنار سازمان محیط زیست اشاره وبرضرورت فرهنگ سازی و آموزش جوامع محلی به منظور حفظ مناطق حفاظت شده تاکید کرد.
" دکتر کلانتری" افزود در سازمان حفاظت محیط زیست دیدگاه نبایدحفاظت بدون بهره برداری باشد بلکه رویکرد اصلی ، حفاظت همراه با بهره برداری و ارتقاء کیفیت حفاظت مناطق تحت مدیریت ،تامین زیر  ساختهای لازم و استاندارد سازی پاسگاههای محیط بانی است.
در جریان این بازدید با توجه به پتانسیل بالای منطقه حفاظت شده هفتاد قله و ضریب بالای حفاظتی ،مقرر شد منطقه امن آن  به پارک ملی ارتقا یابد و به منظور تحقق این امر اداره کل حفاظت محیط زیست استان اقدامات و پیگیریهای لازم را انجام دهد.
منطقه حفاظت شده هفتاد قله ناحیه ای وسیع با مساحت 97407 هکتار است که در 25 کیلو متری شمال شرقی اراک در بین شهرستانهای اراک ،محلات و خمین قرار گرفته است. این منطقه در میان همه مناطق حفاظت شده ایران منطقه ای خاص و برگزیده به شمار می رود و اسمش از وجود کوه هفتاد قله در آن گرفته شده است.
بيشتر