اخبار استان

پیوند پایدار حافظان طبیعت و حافظان امنیت

سردار سرتیپ شرفی در آیین افتتاح پاسگاه محیط بانی تالابی شهر داود آباد گفت : پیوند میان حافظان طبیعت و حافظان امنیت کشور پیوندی پایدار و ستودنی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی همزمان با بزرگداشت  ایام دهه فجر ، پاسگاه محیط بانی تالابی داودآباد که بانام سردارسپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است با حضورسردار سرتیپ محمد شرفی جانشین هماهنگ کننده ناجا ، سرهنگ جمشید محبت خانی مشاور انتظامی ریاست سازمان و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و جمعی از مسئولین استانی افتتاح و به بهره برداری رسید .

در آیین افتتاح این مراسم سردار شرفی ضمن تبریک ایام دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیوند میان حافظان طبیعت و حافظان امنیت کشوررا پیوندی پایدار و ستودنی خواند و افزود همکاری و تعامل نیروی انتظامی و سازمان محیط زیست برای تامین امنیت زیست محیطی ضروری و بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اهمیت حفظ تالابها تاکید کرد محیط بانان  با جان و دل از محیط زیست کشور حفاظت می‌کنند؛ اما باید بدانیم صیانت از این سرمایه‌های ملی وظیفه همگانیست  و محیط بانان واقعی خود مردم هستند.

سرهنگ محبت خانی نیز در این مراسم  ضمن تشکر و قدردانی از جانشین هماهنگ کننده ناجا برای پشتیبانی و حمایت از اهداف سازمان حفاظت محیط زیست  گفت:بی توجهی به محیط زیست جبران ناپذیرمی باشد و همه ما نسبت به منابع ملی، طبیعی و محیط زیستی کشور تعهد داریم.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی و محیط زیست؛ سرمایه ملی کشور هستند، افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به تکرار بر لزوم صیانت و حفاظت از منابع ملی، طبیعی و محیط زیستی تأکید داشته و دارند و صیانت از این سرمایه ها، وظیفه همگانی است.

رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت : تالاب کویری میقان دارای زیست‌بوم بسیار متنوع برای گونه‌های متعدد جانوری و گیاهی است وعملیات اجرایی پاسگاه محیط بانی داودآباد نیز با توجه به ارزش ها و پتانسیل های زیست محیطی منطقه اکنون به بهره برداری رسیده است

وی در ادامه افزود: در گذشته منطقه تالاب کویرمیقان یک نقطه تهدید و کانون ریزگردها و بیابان زایی بود که با اقدامات صورت گرفته توسط محیط زیست و منابع طبیعی در این راستا این تهدید به حداقل رسیده است.

وی به اهم اقدامات انجام شده در حوزه تالاب ازجمله کاشت 270 هکتار گیاه بومی منطقه (قره داغ ) توسط محیط زیست اشاره کرد وتصریح کرد تمام تلاش ما  برای فراهم کردن محیط زیستی سالم است که نیاز ضروری تمام افراد جامعه می باشد.
بيشتر