اخبار استان

امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی ، تحقیقاتی بین محیط زیست و دانشگاه صنعتی اراک

به منظور گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی ، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست استان و دانشگاه صنعتی اراک به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی : رضا میرزائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در آئین انعقاد  این تفاهم نامه همکاری با تاکید بر نقش مهم مراکز آموزش عالی در تحقق برنامه های زیست محیطی اظهار داشت: مراکز علمی و دانشگاهها همواره در مسیر حفاظت از محیط زیست و پرداختن به این مقوله مهم چه در بخش های پژوهشی چه در حوزه فرهنگسازی پیشگام بوده اند و راهکارهای علمی ارائه شده توسط محققان و اساتید دانشگاهها قابل بررسی و راهگشاست .
وی گفت هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی- تحقیقاتی با بهره گیری از امکانات و تجهیزات اختصاصی هریک از طرفین در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست است .
را ه اندازی مرکز تحقیقات مشترک ، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی و ارائه خدمات مشاوره ،بکارگیری دانشجویان در قالب برنامه های کارآموزی و کار ورزی ،همکاری در زمینه تحقیق و توسعه ، انتقال فناوری ، تجاری سازی و راه اندازی شرکت دانش بنیان در زمینه رفع آلایندگی محیط زیستی ، همکاری در تدوین طرح های ارزیابی محیط زیستی معادن ، همکاری در راه اندازی آزمایشگاه معتمد و مرجع در زمینه محیط زیست ، و ... ازجمله  محورهای همکاری این تفاهم نامه ذکر شده است .   

 
بيشتر