اخبار استان

محکومیت ، حبس و جزای نقدی برای متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری در اراک

محکومیت ، حبس و جزای نقدی برای متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری در اراک

رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به دستگیری متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری کمیباب گفت : این متخلفین به حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی :" سیدهادی معین السادات " با اشاره به اقدام قاطع ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در برخورد با متخلفان شکار وزنده گیری پرندگان شکاری کمیاب اظهار داشت : با هوشیاری و درایت محیط بانان استان محل اختفای این صیادان شناسایی و پس از اخذ دستور قضائی نسبت به دستگیری آنان اقدام گردید.

وی اظهار کرد : پس از پیگریهای حقوقی و سیر مراحل قانونی و به استناد  قانون  شکار و صید و همچنین ماده 680 قانون  مجازات اسلامی ( تعزیرات )  متخلفين به حبس تعزیزی و پرداخت جزای نقدی  بیش از یکصد میلیون ریال محکوم  شدند.

رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان با تاکید براین امر که پرندگان شکاری در لیست پرندگان حفاظت شده و دارای حمایت بین المللی بوده و حفاظت از آنها اهمیت بسزایی  دارد افزود : متاسفانه همه ساله برخی از افراد سودجو بر خلاف قوانین و مقررات ملی و بین المللی مبادرت به زنده‌گیری پرندگان شکاری،  قاچاق و فروش آنها  به کشورهای حاشیه خلیج فارس میکنند که این اقدام موجب کاهش و در خطر انقراض قرار گرفتن نسل این پرندگان ارزشمند در کشور شده‌ است.
بيشتر