اخبار استان

تشکیل تیم های واکنش سریع اطفاءحریق در استان مرکزی

تشکیل تیم های واکنش سریع اطفاءحریق در استان مرکزی

فرمانده یگان حفاظت محیط استان مرکزی گفت: به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در مناطق تحت مدیریت نیروهای یگان حفاظت در قالب یازده تیم واکنش سریع در حالت آماده باش کامل هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ، " عباس جودکی " گفت : به منظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی در مناطق تحت مدیریت استان، 11 گروه از محیطبان در قالب تیم واکنش سریع مجهز به وسایل حفاظت فردی اطفاء حریق و تجهیزاتی همچون دستگاه روت فایر، دمنده، فلکسی پک ، آتش کوب  و ... جهت کنترل حریق تشکیل و در حالت آماده باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ مورد آتش‌سوزی در مناطق چهارگانه استان رخ نداده است، افزود: آمادگی نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در مقایسه با سال های گذشته در هنگام بروز حریق در عرصه های طبیعی استان افزایش یافته و این نیروها به تجهیزات اطفاء حریق مجهز و با پایش های شبانه روزی عرصه های طبیعی استان را از هر گونه حریق احتمالی محافظت می کنند. ودر مواقع آتش سوزی در کمترین زمان ممکن وارد عمل می شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان در پایان از مردم خواست در صورت بروز هرگونه آتش سوزی در مناطق حفاظت شده موضوع را در کمترین زمان ممکن با شماره تلفن 1540 اداره کل حفاظت محیط زیست استان و یا ادارات شهرستان گزارش کنند.
بيشتر