اخبار استان

عدم توجه به مطالبات زیست محیطی مشکل اصلی رشد و توسعه اقتصادی است

عدم توجه به مطالبات زیست محیطی مشکل اصلی رشد و توسعه اقتصادی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به وجود برخی آلودگی های زیستی در شهرستانهای استان بر عدم توجه به مطالبات زیست محیطی در رشد و توسعه اقتصادی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی : در نشست هم اندیشی  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی که با حضور آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، و  مدیرکل منابع طبیعی و نمایندگانی از سمن های استان مرکزی در فضای مجازی برگزار گردید مسائل وچالش های  زیست محیطی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

رضا میرزایی در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت زیست محیطی استان مرکزی ارائه و اشاره کرد 25/12 درصد ازمساحت استان از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است که تحت حفاظت ویژه و نظارت این اداره کل قرار دارد.

وی افزود: عمده مشکلات زیست محیطی استان به دلیل بارگذاری بی رویه صنعت  از چهار دهه  قبل شدت گرفته است که منجر به این شده که اراک امروز جزء 8 کلانشهرآلوده کشور شناخته شود و امسال نیز تا کنون 109 روز ناسالم را تجربه کرده است. 

میرزائی با اشاره به آلودگی های زیست محیطی  در شهرهای ساوه و شازند تاکید کرد: نادیده گرفتن مطالبات زیست محیطی در مسیر رشد و توسعه اقتصادی و عدم توجه به توسعه پایدار موجب بروز مشکلات زیست محیطی است از جمله آلودگی دشت ساوه با پسماندهای صنعتی و آلودگی آب در شازند از همین موارد است.

وی بیان داشت  بحث پسماند در کشور ما موضوعی مهم و جدی است و پسماندهای خانگی و صنعتی، منابع آبی محدود ما را تحت تاثیر خود قرار داده اند و انتظار می رود شهرداری های استان در بحث مدیریت پسماند اقدام جدی نمایند.

در ادامه این نشست نمایندگانی از سمن های زیست محیطی استان موضوعات و مشکلات زیست محیطی شهرستان خود را مطرح کردند که مورد بررسی و پاسخگوئی قرار گرفت.
بيشتر