اخبار استان

یک مقام ناجا : حفاظت از تالاب ها وظیفه همگانی است

یک مقام ناجا : حفاظت از تالاب ها وظیفه همگانی است

اراک - ایرنا - جانشین هماهنگ کننده ناجا گفت: حفاظت از تالاب‌ها به عنوان سرمایه‌های طبیعی وظیفه همگانی است و کوتاهی در این راستا خسارات جبران ناپذیری دارد.

سردار " محمد شرفی" عصر دو شنبه در آیین افتتاح پاسگاه محیط‌بانی سپهبد شهید سلیمانی داودآباد اراک که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، افزود: پیوند میان حافظان طبیعت و حافظان امنیت کشور پیوندی پایدار و ستودنی است که به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

وی بیان کرد:محیط بانان با جان و دل از محیط زیست حفاظت می‌کنند اما باید به سمتی رفت که همه مردم محیط‌بانان محیط‌زیست شوند.

مشاور انتظامی ریاست سازمان و فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور هم در این آیین گفت: همه باید خود را نسبت به حفظ محیط‌زیست و منابع ملی مسوول بدانند و به تعهدات خود عمل کنند.

سرهنگ " جمشید محبتخانی" افزود: رهبر معظم انقلاب همواره بر صیانت و حفاظت از منابع ملی، طبیعی و محیط زیستی تاکید دارند و این مطالبه باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی هم در این آیین گفت : تالاب کویری میقان دارای زیست‌بوم بسیار متنوع برای گونه‌های متعدد جانوری و گیاهی است وعملیات اجرایی پاسگاه محیط بانی داودآباد نیز با توجه به ارزش‌ها و پتانسیل های زیست محیطی منطقه ایجاد شده است.

" رضا میرزایی" افزود: در گذشته منطقه تالاب کویرمیقان یک نقطه تهدید و کانون ریزگردها و بیابان زایی بود که با اقدامات صورت گرفته توسط محیط زیست و منابع طبیعی، این تهدید به حداقل رسیده است.

بيشتر