محیط زیست در آیینه رسانه ها

کاهش آلودگی هوا با افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی استاندار مرکزی: تقویت و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوای اراک موثر است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ آقازاده در کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک گفت: با توجه به بالا بودن هزینه عملیات اجرایی  خط مترو برای هر کیلومتر ۵ میلیون دلار، امکان آغاز عملیات اجرایی آن تا ۱۰ سال دیگر وجود ندارد.

وی افزود: توسعه حمل و نقل عمومی می تواند جایگزین مترو شود و دولت هم با پذیرش این پیشنهاد استان را در تقویت این ناوگان یاری دهد.

شهردار اراک هم در این کارگروه گفت: تا پایان اردیبهشت تقاطع غیرهمسطح شریعتی و تا پایان خرداد تقاطع غیر همسطح میدان ورزش به بهره‌برداری می‌رسد.

شفیعی افزود: انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر اقدامات شهرداری اراک در راستای کاهش آلودگی هواست.

دبیرکارگروه کاهش آلودگی هوای اراک هم گفت: امسال در شهر اراک تنها یک روز ناسالم وجود داشت که دلیل آن اجرای مصوبات این کارگروه با همکاری دستگاه‌های دولتی بود.

میرزایی افزود: بازنگری طرح جامع ترافیک شهر اراک تا پایان تیرماه و پایش صنایع اراک و معاینه فنی خودروها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

استان مرکزی با 12 شهرستان یک میلیون 400 هزار نفر جمعیت دارد.

بيشتر