.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 576622d
 • استان مرکزی پیشگام در اجرای طرح سیپا
  همايش ارتباطات، آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی (CEPA) تالاب میقان اراک با حضور جمعي از مسئولین سازمانی و استانی، فعالین محيط زيست و سازمان هاي مردم نهاد استان در اراک برگزار و از فعالین حوزه تالاب قدردانی شد.
 • 1398/4/9 يكشنبه2019-06-30T16:12:45+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی ،، مدير كل محيط زيست مرکزی  در اين مراسم با اشاره به اهميت مشاركت مردمي در حفظ تالاب ها و محيط زيست بيان داشت : بايد در حوزه مدیریت حفظ و احیا تالاب میقان اراک عملكرد ی صحيح داشته باشيم .
  رضا میرزائی  با بيان اينكه حفظ محیط زیست وظیفه ای عمومی و همگانی است ، افزود : اين همايش ها به منظور تنوير افكار عمومي و اگاهي بخشي جامعه انجام مي شود تا حساسيت مردم نسبت محيط زيست و اهميت حفظ تالابها به عنوان یک اکوسیستم حیاتی بيشتر شود.

  وی خاطر نشان ساخت "آموزش، مشارکت و آگاهی افزایی در خصوص اهمیت حفاظت و نگهداری محیط زیست و تالاب های کشور امری بسیار ضروری می باشد." و افزود: "وقتی مردم از منافعی که محیط زیست برای آن ها فراهم خواهد آورد به طور کامل آگاه شوند، نسبت به آن احساس تعلق و مسئولیت نموده و در حفظ و نگهداری از آن خواهند کوشید."

  میرزائی بیان کرد ، برنامه مدیریت جامع تالاب میقان، طی یک فرآیند مشارکتی با حضور کلیه دست اندرکاران دولتی و غیردولتی و جوامع محلی تالاب تدوین شده و شامل شش هدف اجرایی ، یک چشم انداز و هدف کلی مورد توافق ذینفعان است .واین برنامه به عنوان یکی از ضروریات و گامهای اساسی حفاظت و مدیریت پایدار تالاب ها ست.

  ضیاءالدین الماسی، مدیرکل دفتر بررسی و  مقابله با آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این همایش گفت: براي مديريت مشاركتي تالاب ها نمی توان یک نسخه واحد پیچید، وافزود: جوامع محلي تالاب ميقان اراك شرايط، مشكلات و فراز و نشيب‌هاي اين منطقه را تجربه و درك كرده‌اند و اين تجربه در کنار علم مي‌تواند مسائل را حل كند

  الماسي بيان كرد: در نظام مديريت مشاركتي تالاب، نظام بهره‌برداري مناسب بايد براساس شرايط و ظرفيت‌هاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي هر منطقه طراحي و پياده‌سازي شود. اين نظام مديريتي، يك پروژه نيست كه امسال آغاز شود و سال آينده خاتمه يابد بلكه يك فرآيند اجتماعي است كه جامعه را به رشد و بالندگي مي‌رساند.

  همچنین در پایان این همایش از فعالین زیست محیطی حوزه تالاب میقان با اهدا لوح تقدیرشد .


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ