.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 578d4ae
 • سفیدی که محیط زیست را به خاک سیاه نشانده
  آلودگی های ناشی از مواد پلاستیكی كه به 'آلودگی سفید' شهرت دارد، از مهمترین عوامل آلاینده محیط زیست هستند كه به شدت بر سلامتی انسان و محیط پیرامونش اثرگذار است.
 • 1398/4/20 پنجشنبه2019-07-11T08:21:06+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی : " میرزائی " مدیركل حفاظت محیط زیست مرکزی با اشاره به 21 تیرماه " روز بدون پلاستیک " گفت : پلاستیك نوعی پسماند است كه به علت پایداری در طبیعت و جذب نشدن به معضل و منشاء آلودگی در طبیعت تبدیل شده و به وفور در اطراف طبیعت و اطراف شهرها قابل مشاهده است.
  وی با بیان اینكه مصرف پلاستیك و تبعات زیست محیطی آن به یك موضوع جهانی تبدیل شده افزود: آلودگی های ناشی از مواد پلاستیكی كه به 'آلودگی سفید' شهرت دارد، از مهمترین عوامل آلاینده محیط زیست هستند كه به شدت بر سلامتی انسان و محیط پیرامونش اثرگذار است.

  میرزائی اضافه كرد: به تبع تغییر سبك زندگی، كیسه های پلاستیكی در فروشگاه های بزرگ و سوپر ماركت ها به راحتی در اختیار خریداران قرار می گیرد. و هنگامی که کیسه های پلاستیکی به عنوان زباله دور ریخته می شوند، به علت ماندگاری بیش از 500 سال در محیط، باعث آلودگی محیط زیست می شوند وعلاوه بر اینكه برای سلامتی انسان مضر است، تنوع زیستی و حیات وحش را نیز به مخاطره می اندازد.

  وی بیان کرد: تغيير الگوي استفاده ازكيسه هاي پلاستيكي، استفاده از پاكت و كيسه هاي پارچه اي براي خريد، برنامه خريد كالاهايي با كمترين پلاستيك،فرهنگ سازي از طريق رسانه ها، ايجاد فضاي مناسب براي بازيافت از جمله مهمترين راهكار هايي است كه مي توان در زمينه كاهش وكنترل مصرف پلاستيك بكار گرفت.

  مدیرکل محیط زیست استان یادآور شد: 21 تير تنها روزي نمادين است ولازم است درهمه طول سال با توجه به آثار زیانبار پلاستيك اين مسئله مورد توجه قرار بگيرد واقدامات اساسي براي كنترل وكاهش آن لحاظ واجرايي شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ