.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: cbd97d5
 • 125 روز هوای سالم برای شهروندان اراکی
  دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک به ریاست استاندار مرکزی، در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار گردید
 • 1398/5/7 دوشنبه2019-07-29T12:38:41+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در دومین جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک  که به ریاست استاندار مرکزی  و حضور اعضا برگزار شد.، گفت  : روند آلودگی هوای اراک در روزهای اخیر ناشی از گردوغبار است، و در حال حاضر آلاینده های موجود در هوای شهر اراک ذرات کمتر از 2.5 میکرون است

  میرزایی بیان کرد: از ابتدای سال 98 تاکنون تعداد روزهای ناسالم اراک برای گروه های حساس 13 روز بوده است و روزهای پاک شامل 15 روز و روزهای سالم نیز 101 روز بوده است.

  وی بیشترین روزهای ناسالم شهر اراک با 9 روز را مربوط به تیرماه دانست و گفت: فروردین ماه هیچ روز ناسالمی برای شهر اراک به ثبت نرسیده است و در واقع نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد کاهش روزهای ناسالم در اراک گزارش شده است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به اینکه در سال گذشته اراک ۴۶ روز ناسالم را پشت سر گذاشت، گفت: براساس مطالعات انجام شده اراک در بین مراکز استان های دارای مشکل آلودگی هوا جایگاه پنجم را به خود اختصاص داد و در این راستا جایگاه های اول تا سوم به شهرهای اهواز، بوشهر و تهران اختصاص یافت.

  میرزایی در ادامه به طرح خوداظهاری پالایشگاه شازند اشاره کرد متاسفانه وضعیت آلایندگی پالایشگاه در بحث هوا، فاضلاب و خاک نامطلوب است،

  در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل  وضعیت شهرک خودرو و انتقال صنوف مربوطه  به شهرک مورد بررسی قرار گرفت .


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ