.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 977cfba
 • استاندار مرکزی گفت : اقدامات و تلاشهای انجام گرفته در محیط زیست استان قابل تقدیر و ارزشمند است
  سید علی آقا زاده استاندار مرکزی در جریان بازدید از محیط زیست استان گفت : : اقدامات و تلاشهای انجام گرفته در محیط زیست استان قابل تقدیر ، ارزشمند است و مورد حمایت مردم است .
 • 1397/11/10 چهارشنبه2019-01-30T13:51:59+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ، سید «علی آقازاده» روز چهارشنبه ضمن  بازدید از بخش های مختلف اداره کل حفاظت محیط زیست درجمع کارکنان این اداره کل حضور یافت .

  وی در جریان این بازدید و در جمع کارکنان  ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر گفت :  ا قدام های هدفمندی در چهار دهه انقلاب اسلامی در حوزه زیست محیطی در این استان صورت گرفته که پیامدهای آن در حفظ منابع پایه و گونه های زیستی خود را نشان می دهد.

  وی افزود: شاخص های تخصصی و راهبردهای برنامه محور در محیط زیست استان نه تنها در کارنامه 40 ساله بلکه در 10 سال اخیر رشد داشته و بهره مندی از دانش روز و نگاه کارشناسی در این بخش استان مطلوب است.

  استاندار مرکزی اظهار داشت: ذخایر تنوع زیستی استان مرکزی غنی است و محیط زیست این استان با وجود همه مشکلاتی و تنگناهای نیروی انسانی و مالی که دارد در راستای حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی با همه توان اقدام کرده و این تلاش ها قابل تقدیر  و ارزشمند و مورد حمایت مردم است .و دولت در حوزه محیط زیست باید توجه بیشتری داشته باشد و توسعه انسانی همواره با تبعاتی همراه است که این توسعه باید منطبق و همگام  با محیط زیست باشد.

  وی اضافه کرد: شمار روزهای آلوده در کلانشهر اراک در طی سه سال اخیر کاهش داشته  و از 95 روز ناسالم در سال 95 به 46 روز ناسالم در سال جاری رسیده است.

  استاندار مرکزی تصریح کرد: تالاب میقان اراک از وضعیت مناسبی برخوردار است و این تالاب میزبان خوبی برای پرندگان  مهاجر است .

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در این بازدید  ضمن ارایه گزارش عملکرد محیط زیست استان در بخش های مختلف گفت: باتوجه به مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست  کمبود محیط بان از مهمترین مشکلات است که بر اساس آزمون استخدامی جدید سازمان حفاظت محیط زیست 9 سهمیه استخدامی به این استان اختصاص یافته است.

  میرزایی ادامه داد: ترکیب آلاینده ها هوا در کلانشهر اراک تغییر یافته و اکنون تنها منشاء آلودگی هوا در این شهر ذرات کمتر از 2 و نیم میکرون است و آلاینده های سمی سال های گذشته دیگر وجود ندارد.
  وی بیان کرد: موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان امسال در مناطق حفاظت شده استان مرکزی مشاهده نشده و پایش این مناطق به صورت مستمر صورت می گیرد.

  در ادامه این بازدید استاندار مرکزی ازمرکز پاییش کیفیت هوای استان ، امکانات اداره کل در خصوص اطفاء حریق و تجهیزات خریداری شده برای محیط بانان بازدید کردند.  


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ