.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 977cfba
 • استاندار مرکزی گفت : اقدامات و تلاشهای انجام گرفته در محیط زیست استان قابل تقدیر و ارزشمند است
  سید علی آقا زاده استاندار مرکزی در جریان بازدید از محیط زیست استان گفت : : اقدامات و تلاشهای انجام گرفته در محیط زیست استان قابل تقدیر ، ارزشمند است و مورد حمایت مردم است .
 • 1397/11/10 چهارشنبه2019-01-30T13:51:59+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ، سید «علی آقازاده» روز چهارشنبه ضمن  بازدید از بخش های مختلف اداره کل حفاظت محیط زیست درجمع کارکنان این اداره کل حضور یافت .

  وی در جریان این بازدید و در جمع کارکنان  ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر گفت :  ا قدام های هدفمندی در چهار دهه انقلاب اسلامی در حوزه زیست محیطی در این استان صورت گرفته که پیامدهای آن در حفظ منابع پایه و گونه های زیستی خود را نشان می دهد.

  وی افزود: شاخص های تخصصی و راهبردهای برنامه محور در محیط زیست استان نه تنها در کارنامه 40 ساله بلکه در 10 سال اخیر رشد داشته و بهره مندی از دانش روز و نگاه کارشناسی در این بخش استان مطلوب است.

  استاندار مرکزی اظهار داشت: ذخایر تنوع زیستی استان مرکزی غنی است و محیط زیست این استان با وجود همه مشکلاتی و تنگناهای نیروی انسانی و مالی که دارد در راستای حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی با همه توان اقدام کرده و این تلاش ها قابل تقدیر  و ارزشمند و مورد حمایت مردم است .و دولت در حوزه محیط زیست باید توجه بیشتری داشته باشد و توسعه انسانی همواره با تبعاتی همراه است که این توسعه باید منطبق و همگام  با محیط زیست باشد.

  وی اضافه کرد: شمار روزهای آلوده در کلانشهر اراک در طی سه سال اخیر کاهش داشته  و از 95 روز ناسالم در سال 95 به 46 روز ناسالم در سال جاری رسیده است.

  استاندار مرکزی تصریح کرد: تالاب میقان اراک از وضعیت مناسبی برخوردار است و این تالاب میزبان خوبی برای پرندگان  مهاجر است .

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در این بازدید  ضمن ارایه گزارش عملکرد محیط زیست استان در بخش های مختلف گفت: باتوجه به مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست  کمبود محیط بان از مهمترین مشکلات است که بر اساس آزمون استخدامی جدید سازمان حفاظت محیط زیست 9 سهمیه استخدامی به این استان اختصاص یافته است.

  میرزایی ادامه داد: ترکیب آلاینده ها هوا در کلانشهر اراک تغییر یافته و اکنون تنها منشاء آلودگی هوا در این شهر ذرات کمتر از 2 و نیم میکرون است و آلاینده های سمی سال های گذشته دیگر وجود ندارد.
  وی بیان کرد: موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان امسال در مناطق حفاظت شده استان مرکزی مشاهده نشده و پایش این مناطق به صورت مستمر صورت می گیرد.

  در ادامه این بازدید استاندار مرکزی ازمرکز پاییش کیفیت هوای استان ، امکانات اداره کل در خصوص اطفاء حریق و تجهیزات خریداری شده برای محیط بانان بازدید کردند.  


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ