.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: d77b288
 • حیات وحش و تنوع زیستی سرمایه های اصلی هر منطقه محسوب میشوند
  حیات وحش و تنوع زیستی ایران و این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به عنوان سرمایه های اصلی هر منطقه محسوب می شود
 • 1397/12/12 يكشنبه2019-03-03T08:56:21+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی: رضا میرزائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت : روز" جهانی حیات وحش " که  هر سال در تاریخ سوم مارس  12 اسفند ماه  گرامی داشته می‌شود فرصتی است تا همگان ضمن آشنایی با تنوع شگفت‌انگیز گونه‌های جانوری و گیاهی با مشکلات و معضلات پیشرو برای نجات این گونه‌های ارزشمند و زیستگاه‌های طبیعی آنها آشنا شوند.

  وی بیان کرد : روز جهانی حیات وحش در واقع یادآور نیاز فوری به افزایش تلاش‌ها برای مقابله با جرائم حیات وحش است که این جرایم عواقب گسترده اقتصادی، اجتماعی و زیست‌ محیطی دارند. ماهیت حیات وحش ارزشمند است که با تمام جنبه‌های اکولوژیک، ژنتیکی، اجتماعی، علمی، آموزشی، فرهنگی، تفریحی و زیبایی‌شناختیِ توسعه پایدارورفاه انسانی مرتبط است.

  میرزائی  تاکید کرد: حیات وحش و تنوع زیستی ایران و این استان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به عنوان سرمایه های اصلی هر منطقه محسوب می شود. 2 و 25 صدم درصد از مساحت استان مرکزی در قالب 11 منطقه تحت مدیریت زیست محیطی به ثبت رسیده که این مناطق از بهترین زیستگاه ها و پناهگاه های حیات وحش کشور محسوب می شوند. و استان مرکزی خاستگاه سوم کشور در حوزه تنوع زیستی است .

  وی ضمن اشاره به اهمیت حیات وحش منطقه حفاظت شده هفتاد قله تصریح کرد: مناطق تحت مدیریت توسط یگان حفاظت استان بصورت مستمر پایش و نظارت می شود و بر اساس آخرین پایش و بررسی های صورت گرفته در حدود سه هزار قوچ و میش و کل و بز در منطقه 70 قله اراک وجود دارد.

  میرزائی در ادامه افزود : تالاب  میقان اراک هم به عنوان استراحتگاه میان راهی پرندگان در پدیده کوچ دارای اهمیت است. و این تالاب هر ساله در فصل سرما میزبان 25 تا 30 هزار قطعه پرنده مهاجر در کوچ پاییزه است .


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ