.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 7bc14d1
 • تالاب میقان زیست بوم انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی با آبگیری حدود90 درصدی میزبا ن مسافران نوروزی است
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به نبود مشکل و بارندگی های اخیرو چشم انداز زیبا ، تالاب میقان اراک امسال هم در تعطیلات نوروزی میزبان مسافران و گردشگران از مناطق مختلف کشور است .
 • 1398/1/11 يكشنبه2019-03-31T10:41:34+04:30.
 • ‌به گزارش روابط عمومی اداره کل ،رضا میرزایی در  خصوص گردشگری در ایام نوروز بیان کرد :تالاب میقان دارای ظرفیت‌های متفاوتی است که در کنار یکدیگر یک مجموعه کامل طبیعت‌گردی را ایجاد کرده‌اند.

  وی افزود :امکان پرنده نگری پرندگان مهاجر و رویشگاه گیاهان خاصی مانند قره داغ و ایجاد اکوسیستم طبیعی خاص و قابليت ايجادتورهاي آموزشي و گردشي و بسياري موارد ديگر در این تالاب  حائز اهميت فراوان بوده و درنتيجه ظرفيت تبديل به يكي از قطبهاي بوم گردي کشور را دارا مي باشد.

  میرزایی با اشاره به آبگیری مناسب منطقه بواسطه بارش های اخیر گفت : تاکنون حدود ۹۰ درصد از  تالاب میقان آبگیری شده است، و با توجه به نبود مشکل خاص در تالاب میقان اراک امکان ورود مسافر و گردشگر به این منطقه در ایام نوروز وجود دارد. و پایش مداوم تالاب انجام میشودو خوشبختانه تاکنون مواردی از بیماری پرندگان در منطقه مشاهده نشده است .

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در خصوص توصیه‌های نوروزی و نیز نزدیک شدن  به روز طبیعت  بیان کرد: با توجه به اهمیت درختان، مسافران و گردشگران شایسته است  از شکستن شاخه و آسیب رساندن به درختان خودداری نمایند، و در زمان حضور در طبیعت کیسه مخصوص جمع آوری زباله را به همراه داشته واز رها کردن هرگونه پسماند در طبیعت  خودداری کنند

  وی در پایان تاکید کرد سامانه ارتباط مردمی 1540 سازمان حفاظت محیط زیست آماده دریافت شکایات و گزارشات زیست محیطی مردم از طریق تلفن ثابت وهمراه بصورت شبانه روزی در سراسر کشور می باشد. 
  وامید است با اطلاع رسانی مطلوب در این زمینه توسط کلیه فعالان عرصه محیط زیست و همچنین کمک شهروندان بتوان به هدف مهم سازمان که همانا مشارکت مردم درحفاظت از محیط زیست است دست یافت
  .


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ