.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 9ba2f4f
 • روز زمین پاک ، همدلی برای سبز زیستن
  روز زمین پاک به عنوان فرصت و بهانه ای برای پاک زیستن نیازمند حضور و مشارکت همگانی است که دل در گرو سبز زیستن دارند.
 • 1398/1/31 شنبه2019-04-20T12:53:06+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استانی مرکزی ، رضا میرزائی  مدیر کل  همزمان با  فرا رسیدن روز جهانی زمین پاک گفت : روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار میشود و به همه مردم یادآوری میکند که نباید سیاره خود «زمین» را فراموش کنند.

   وی با اشاره به شعار امسال روز زمین پاک " حفاظت از گونه های زیستی ، نه دوباره به زباله و پلاستیک "اعلام کرد این شعار میتواند تلنگری برای تغییر نگرش و رفتار انسانی درباره پلاستیک و آلودگی‌های آن باشد.

  میرزایی در ادامه بیان کرد : در حالی که بسیاری از عوامل در زمین پاک نقش دارند، اما شاید مهمترین نکته این روزها پایان دادن به آلودگی‌های پلاستیکی باشد که بر اثر استفاده بی رویه انسان از مواد پلاستیکی موجب آسیب رساندن به اکوسیستم های خشکی و دریایی میشود.

  وی، محیط زیست پاک و سالم را زیربنای سلامت جامعه دانست و افزود: روز زمین پاک به عنوان  فرصت و بهانه ای برای پاک زیستن نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت افرادی است که   دل در گرو سبز زیستن دارند و این اداره کل همچون سالهای گذشته  برای بزرگداشت این روز اقداماتی را در دست اقدام دارد که باید با تلاش جمعی برای داشتن زیست بوم های شهری و روستایی، زمین، آب و خاکی پاک همت و کوشش داشته باشیم .


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ