.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 09a02be
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت : روز جهانی محیط زیست ؛ فرصتی برای تغییر در سبک زندگی
  روز جهانی محیط زیست فرصتی است برای ما تا مبانی تفکرات روشن بینانه و رفتاری مسئولانه را در میان تمامی جوامع و نهادها و سازمان های سراسر جهان برای حفاظت از محیط زیست خود تقویت کنیم.
 • 1398/3/13 دوشنبه2019-06-03T12:35:44+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی  "رضا میرزائی " مدیرکل گفت : محیط زیست موهبت الهی ارزشمندی است که خداوند به انسانی که امروزه با بی توجهی از آن بهره مند می شود ارزانی داشته است .محیط زیست و طبیعتی که فرصت رشد فکری، اخلاقی، اجتماعی و معنوی را برای همه ما فراهم می آورد. ولی متاسفانه  در مسیر تکامل طولانی و پیچیده نژاد بشر بر روی این سیاره، انسان به مرحله ای رسید که با وجود پیشرفت پر شتاب علوم و فناوری، جهان و محیط زیست خود را به هزاران طریق مورد تهدید قرار داد

  وی افزود : سازمان ملل متحد با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست و بهبود آن، که رفاه تمام اقوام بشر را موجب می شود و توسعه اقتصادی جوامع را تضمین می کند، روز ۵ ام ژوئن را به عنوان روز جهانی محیط زیست اعلام کرده است.

  برگزاری این رویداد جهانی فرصتی برای تغییر در سبک زندگی است  تا مبانی تفکرات روشن بینانه و رفتاری مسئولانه را در میان تمامی جوامع و نهادها و سازمان های سراسر جهان برای حفاظت از محیط زیست خود تقویت کنیم. و از سال ۱۹۷۴ تا کنون این روز به عنوان یک رویداد جهانی در بیش از ۱۰۰ کشور جهان جشن گرفته می شود.

  میرزائی بیان کرد: هر سال روز جهانی محیط زیست پیرامون موضوعی خاص هدایت می شود. در سال 2019 قرار استکاهش آلاینده ها و پسماند، آسمان آبی، زمین سبز  ” محور برگزاری روز جهانی محیط زیست باشد. این روز فراخوانی برای همه ما است تا با یکی از بزرگترین چالش های محیط زیستی مواجه شویم. آلاینده های زیست محیطی و پسماند  موضوعی است که همه ما در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستیم. برای مواجهه با این چالش بزرگ باید از خودمان و از محل زندگی مان شروع کنیم.

  مدیرکل تصریح کرد: حفاظت از محیط زیست تحت تأثیر سه فاکتور در هم آمیخته‌است: قوانین زیست‌محیطی، آموزه های دینی و توانمند سازی جوامع محلی . هر کدام از این سه فاکتور، هم در سطح تصمیمات بین‌المللی و هم در سطح ارزش‌های رفتاری و شخصی، بر محیط زیست تأثیر می‌گذارند. برای اینکه حفاظت از محیط زیست به واقعیت تبدیل شود، مهم است که جوامع، در این زمینه‌ها پیشرفت کرده و تصمیمات زیست‌محیطی را اتخاذ کنند.

  میرزائی ضمن تاکید براینکه موثرترین راهکار در حوزه حفاظت از محیط زیست، مشارکت مردم است؛ افزود در سال‌های اخیر حساسیت مردم به محیط زیست افزایش یافته به‌طوری‌که امروزه، مردم دولت را برای حفظ محیط زیست ترغیب می‌کنند،برگزاری کارگاه‌ها، جشنواره‌ها و سایر رویدادهای عمومی می‌تواند ضمن افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه، افزایش مشارکت مردم در این حوزه را به‌دنبال داشته باشد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ