اخبار
1397/2/1 شنبه برگزاری اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماندهای شهرستان محلات به مناسبت روز زمین پاک

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماندهای شهرستان محلات جهت هماهنگی برگزاری مراسم روز زمین پاک به ریاست فرماندار و با حضور سایر اعضا و مدعوین در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.

حمید عبادی رئیس اداره حفاظت محیط زیست محلات با اعلام این خبر گفت در این جلسه مصوب گردید برنامه پاکسازی هم زمان با سراسر استان راس ساعت 10 صبح مورخ 2/2/97 در محور مواصلاتی محلات-دلیجان، جنب دانشگاه آزاد اسلامی و با شعار نه به کیسه های پلاستیک آغاز گردد.

بر این اساس مقرر شد شهرداری محلات نسبت به نصب بنر اطلاع رسانی مراسم روز زمین پاک در مبادی ورودی و نیز داخل شهر و  تامین امکانات لازم جهت برگزاری مراسم و جابه جایی مردم از میدان حاج آقا مصطفی خمینی به محل اجرای مراسم و نیز اطلاع رسانی مراسم در فضای مجازی اقدام نماید.

وی در ادامه افزود: مدیریت آموزش و پرورش شهرستان موظف گردید نسبت به برگزاری مراسم ویژه جهت فرهنگ سازی در زمینه محیط زیست در سطح کلیه مدارس شهرستان اقدام و تعدادی از دانش آموزان و کارکنان را به مراسم پاکسازی محور مواصلاتی اعزام نماید.

وی اشاره نمود این مراسم با حضور و همکاری کلیه ادارات و نهادها، اعضای انجمن محیط زیست و نهضت درختکاری، جوانان عضو جمعیت هلال احمر ودانشجویان و کارمندان دانشگاه های سطح شهرستان  برگزار خواهد شد.

همچنین از دیگر مصوبات این جلسه پاکسازی بلوار آیت الله غفاری از پسماندهای کشاورزی و پلاستیک گلخانه ها توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با همکاری گل کاران و نیز جمع آوری و ساماندهی نخاله های ساختمانی حاشیه مسیرهای ورودی شهرستان  توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد. 

عبادی اضافه کرد که در حاشیه مراسم از یکی از کاسبان شهرستان به دلیل استفاده از پاکت های کاغذی جهت فروش محصولات خود تقدیر به عمل خواهد آمد

بيشتر