اخبار1397/2/4 سه‌شنبه گرامیداشت روز زمین پاک در شهرستان خمین

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی به مناسبت روز زمین پاک مراسم های مختلفی در شهرستان خمین به مرحله اجرا در آمد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خمین با اعلام این خبر گفت :هفته گذشته با همکاری فرمانداری شهرستان خمین و پیرو تاکید استاندار محترم و تصمیمات سازمانی ستاد هماهنگی روز زمین پاک با دعوت سازمان ها و ارگان های ذیربط در محل فرمانداری خمین برگزار گردید.

حضور کارشناسان این اداره و سمن هادر مدارس، تشکیل جلسه شورای آرد و نان جهت جایگزینی کیسه های پلاستیکی مصرفی در نانوایی ها، نامگذاری میدان و معابر به نام محیط زیست، اختصاص جایگاه نصب بنر به صورت دائم به این اداره، پیگیری وضعیت پسماندهای کشاورزی ناشی از کشت صیفی جات و حضور در نماز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه ها از مصوبات اجرایی این جلسه بوده است.

سید علیرضا شریفی افزود: پاکسازی روستایی، پاکسازی ورودی محور خمین – گلپایگان و قطب صنعتی از پلاستیک های پراکنده با حضور فرماندار، شورای اداری و برخی مدیران کل استانی و جمع آوری نخاله های واقع در حاشیه کمربندی خمین – قورچی باشی با همکاری اداره راهداری و حمل ونقل انجام گرفت، همچنین ایجاد غرفه محیط زیست در نمایشگاه هفته سلامت خمین و برنامه پیاده روی و پاکسازی با مشارکت صدها نفر در بخش کمره خمین همراه با مسابقات ورزشی از جمله طناب کشی، ورزش های بومی و محلی از دیگر برنامه های این اداره به مناسبت زمین پاک می باشد.

وی گفت: در طی مراسم های مختلف پاکسازی مذکور، علاوه بر توزیع بروشور و اقلام فرهنگی، ارائه توصیه های زیست محیطی انجام گرفت.

شریفی در پایان افزود :روز 22 آوریل همزمان با 2 اردیبهشت به نام زمین پاک نامگذاری گردیده است و شعار امسال روز زمین پاک نیز " نه به کیسه های پلاستیکی " می باشد تا به همه ما و مردم اهمیت حفظ محیط زیست را یادآوری نماید و با سرلوحه قرار دادن اصل  50قانون اساسی که حفاظت از محیط زیست را وظیفه همگانی قلمداد نموده، نسبت به ایفای نقش خود در این باره، حساسیت وی‍‍‍ژه‌‌ای داشته باشیم.

بيشتر