اخبار استان

بازدید معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک از منطقه حفاظت شده هفتاد قله

به منظور آشنایی و ارتباط هرچه بیشتر دستگاه قضایی با مقوله حفاظت محیط زیست، معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک از منطقه حفاظت شده هفتاد قله بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی ، در این بازدید " رضا میرزائی "، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن قدردانی از حسن توجه مسئولین قضایی استان نسبت به موضوع  حفاظت از محیط زیست با ارائه گزارشی از وضعیت محیط زیست استان،  گفت: برخورد های جدی و قاطعانه مراجع قضایی با جرایم محیط زیستی در بازدارندگی و پیشگیری از تخلفات نقش اساسی دارد.

وی افزود : با توجه به حوزه و مأموریت‌های سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه اجرای قوانین و نظارت بر حسن اجرای قانون در حوزه محیط زیست، تعامل و همکاری بیشتر با دستگاه قضا بیش از پیش لازم و ضروری است  و این اداره کل به عنوان ضابط دستگاه قضا خود را مکلف به هم افزایی با قوه قضائیه می‌داند.

" میرزائی "  با اشاره به شرایط سخت کاری محیط بانان افزود: عدم تناسب نیروی اجرایی با ماموریت های محوله محیط زیست  در برخورد با نحوه مانع مهمی در اجرای وظایف قانونی آنان به شمار می رود.

عباس صالحی معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک نیز ضمن قدردانی و پاسداشت خدمات دلسوزانه و تلاشهای خستگی ناپذیرمحیط بانان و پرسنل حفاظت محیط زیست،  افزود: اصل پنجاهم قانون اساسی بر همگانی بودن وظیفه حفظ و حراست از محیط زیست تاکید می کند و آحاد مردم و دستگاههای اجرایی نیز در این زمینه مسئولند.

وی تنوع زیستی و میراث طبیعی را سرمایه های بزرگ کشور دانسته و افزود: دستگاه قضایی استان در چارچوب قوانین در جهت حمایت از حافظان طبیعت و حل مشکلات زیست محیطی استان تلاش خواهد نمود.

در ادامه معاون دادستان از شرکتهای آند سازی آلومینیوم و دو شرکت الکل سازی و ریخته گری و آبکاری در شهرک صنعتی ایبک آباد نیز بازدید کردند
بيشتر