اخبار استان

محکومیت حیوان آزار به یکسال نگهداری از حیوان مصدوم

محکومیت حیوان آزار به یکسال نگهداری از حیوان مصدوم

متهم سگ آزاری در یکی از شهرستانهای استان مرکزی از سوی دادگستری این شهرستان محکوم به یکسال نگهداری و مراقبت از حیوان مصدوم و توله هایش شد.
به گزارش روابط عمومی : " سیدهادی معین السادات " رئیس اداره حقوقی محیط زیست استان مرکزی با اعلام این خبر گفت :  پس از اعلام شکایت حفاظت محیط زیست شهرستان علیه شخصی که در یکی از روستاهای این شهرستان اقدام به  آزار یک ماده سگ و توله هایش کرده و کلیپ آن را در فضای مجازی منتشر کرده بود، پرونده قضایی تشکیل و اقدامات قانونی علیه وی  در دست اقدام قرار گرفت .

وی افزود: پس از بررسی جلسات رسیدگی و تحقیقات کامل توسط محاکم قضایی شهرستان نهایتا متهم با قرارتعویق مراقبتی مکلف گردید که تحت نظارت محیط زیست شهرستان و واحد اجرای احکام کیفری مربوطه ، به مدت یکسال با هزینه شخصی نسبت به نگهداری از سگ و توله هایش و پرداخت هزینه درمانی حیوان اقدام نماید.   

معین السادات با اشاره باینکه محیط زیست با هرگونه خشونت علیه حیوانات و حیوان آزاری که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی باشد برخورد خواهد کرد ابراز داشت  : همواره جدیت خوبی از سوی قضات این استان در پیگیری پرونده‌های قضایی در حوزه محیط زیست وجود داشته و حمایت‌های مسئولان قضایی استان مرکزی در این راستا جای قدردانی دارد.
بيشتر