اخبار استان

 هوای ناسالم برای پنجمین روز متوالی آسمان اراک را پوشانده است

هوای ناسالم برای پنجمین روز متوالی آسمان اراک را پوشانده است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط‌ زیست استان مرکزی گفت: شاخص‌های ایستگاه سنجش کیفی هوای اراک حاکی از آن است که این کلانشهر روز چهارشنبه برای پنجمین روز متوالی در هفته جاری وضعیت ناسالم دارد.
 به گزارش روابط عمومی : " علیرضا محرابیا ن " افزود: متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ٢٤ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز( چهارشنبه) به ۱۱۰ رسیده که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس سنی است.

وی بیان کرد: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک  نیز در ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه  به ۱۸۵ رسیده که نشانگر  وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی ادامه داد: آلاینده مسئول ذرات معلق ۲ و نیم میکرون و منشا آن گرد و غبار منطقه‌ای است.

محرابیان اظهار داشت: شرایط بسیار ناسالم هوا در شب گذشته موجب تشکیل کارگروه اضطراری هوا شد که بر اساس یکی از تصمیمات آن انجام فعالیت‌های عمرانی در روز جاری ( چهارشنبه) ممنوع اعلام شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به حجم آلاینده‌های موجود در هوا، نیاز است مردم اراک امروز  به هیچ عنوان در فضای باز تردد نداشته باشند و به توصیه‌ها در شرایط ناسالم هوا توجه کنند.
بيشتر