اخبار استان

برگزاری طرح آموزشی محیط یار در مدارس استان مرکزی

برگزاری طرح آموزشی محیط یار در مدارس استان مرکزی

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی از اجرای طرح آموزشی محیط یار در مدارس استان مرکزی با هدف نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی در بین دانش آموزان خبر داد
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی " رضا میرزائی " افزود: در راستای نهادینه نمودن فرهنگ محیط زیست و اشاعه و ارتقاء آن در عموم جامعه خصوصاً دانش آموزان طرح محیط یار تدوین و در بین دانش آموزان مقاطع تحصیلی اجرایی میشود.

وی طرح محیط یار را یکی از طرح های موفق آموزشی کشور در سال های اخیر عنوان کرد و گفت : هدف از اجرای این طرح جلب مشارکت دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور جهت کنترل و کاهش بعضی از معضلات زیست محیطی و ایجاد حس مسئولیت بین دانش اموزان نسبت به رعایت مسائل زیست محیطی است .

میرزائی  اظهار کرد : این طرح تا کنون نتایج بسیار خوبی داشته است و تا کنون 836 نفر ساعت آموزش در مدارس استان انجام شده است و امیدواریم با  استفاده از توان فزاینده جامعه دانش آموزی جهت انتقال پیامهای زیست محیطی به درون خانه و خانواده  رعایت مسائل محیط زیستی در جامعه فراگیر شود.

گفتنی است در این طرح به موضوعات اختصاصی مرتبط با محیط زیست نظیر آلودگی هوا، آب، صوت، خاک، زباله، و بازیافت مواد و ارائه راهکارهایی جهت کنترل و کاهش آلودگی ها، حفاظت تنوع زیست کشور، الگوهای صحیح مصرف و .... پرداخته شده است.

 

 
بيشتر