اخبار استان

برگزاری دوره آموزش و پیشگیری  بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان در شهرستان ساوه

برگزاری دوره آموزش و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان در شهرستان ساوه

دوره آموزش و پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه تشکیل شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ،:  به همت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه و اداره دامپزشکی دوره اموزشی آشنایی با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و راههای کنترل و پیشگیری و تشخیص ظاهری پرندگان آلوده به ویروس انفلوانزا در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه تشکیل شد.

علی دعایی لنگرودی رییس اداره محیط زیست شهرستان ساوه ، در توضیح این خبر گفت در این دوره اموزشی تعدادی از دوستداران و‌حافظان طبیعت شهرستان و همچنین تعدادی از پرسنل واحدهای HSE واحدهای تولیدی و صنعتی حضور داشتند

وی  با اشاره به احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور در فصل مهاجرت پرندگان گفت: آنفلوانزای فوق حاد طیور یک بیماری ویروسی پرندگان می باشد که دارای 3 نوع تیپ C,B,A می باشند که در طیور فقط تیپ A می تواند ایجاد بیماری کند. این تیپ علاوه بر طیور، سایر حیوانات از جمله خوک، اسب و همچنین انسان را نیزدرگیر می نماید.

لنگرودی در پایان خاطر نشان کرد: گشت و پایش مشترک یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه و اداره دامپزشکی شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حادپرندگان از سد و ابگیرهای شهرستان بصورت مداوم انجام میپذیرد.
بيشتر