اخبار استان

دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خنداب برگزار شد

دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خنداب برگزار شد

دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خنداب به ریاست فرماندار شهرستان خنداب در محل سالن جلسات فرمانداری خنداب برگزار گردید.

به گزارش اداره روابط عمومی  حفاظت محیط زیست استان در این جلسه "حاج علی بیگی " فرماندارخنداب، ضمن تاکید بر تجمیع محل های دفن پسماند اعلام نمود با دهیاران روستاهایی که از انتقال پسماند به سایت پسماند شهرستان خودداری می نمایند برخورد قضایی خواهد شد. ایشان همچنین به اهمیت  مدیریت اصولی پسماندها در شهرستان اشاره نموده و دستورات لازم را در این زمینه صادر نمودند.

"محمود رضا فراهانی" رئیس محیط زیست خنداب نیز دراین جلسه  خصوص ضرورت توسعه سایت پسماند خنداب و اقدامات انجام شده توضیحاتی ارائه نمود و اعلام کرد با پیگیریهای بعمل آمده و همکاری مرکز بهداشت و شهرداری خنداب  منبعد پسماندهای عفونی خنداب مدیریت خواهند شد.

در ادامه جلسه هریک از اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

برخورد قانونی با متخلفین پسماند کشاورزی، پیگیری و انجام مقدمات لازم در زمینه  توسعه سایت پسماند خنداب،تعطیلی کامل مراکز دفن پسماند روستایی،پرداخت قدر السهم  هزینه های مدیریت پسماند توسط شهرداریها و بخشداریهای تابعه و سایر تولیدکنندگان پسماند ،از جمله مصوبات این جلسه بود.

بيشتر